Argova první triatlonová zkušenost

Konečně už i Argo má zkušenost s triatlonem. Železný pes se konal na Sadské a byl to už 23. ročník. Závodu se zúčastnilo téměř sto psů různých ras. Startovní pole bylo rozděleno do dvou hlavních kategorií do 40cm výšky na malém okruhu  0,075-2,8-2,5 a nad 40cm v dvojnásobných vzdálenostech. Dále se rozdělovali kategorie  podle pohlaví psovoda.

Závod se konal 29.8. šest dní po návratu z dovolené v Černé hoře, tak nezbývalo moc času potrénovat plavání, nejslabší Argovu disciplínu. Vodu má moc rád, ale plavání ne, proto zatím plave ve vestě, aby měl pocit bezpečí.  Běh mu jde výborně, sice jeho krátké nožičky nestačí rychlosti kola, ale je šikovný a neplete se do cesty. Na závěr při běhu vyvine takovou rychlost se sílou, že dokáže pěkně potahat.

Závod startoval už brzy ráno, když ještě nebylo takové vedro. Argo šel na řadu v první polovině startovního pole. Startovalo se intervalově po 1 minutě. Všichni byli nadržený a nedočkavě čekali na svůj start. Bohužel před Argem plaval velký pes, který stihl daný usek rychle uplavat a Argo už neměl vůli se za ním hnát. Plavalo se v zátoce, takže táhl spíše ke břehu a museli se s Danielou přetahovat. Zde asi ztratili drahocenné vteřiny. Na kole začali pěkně zostra, dokonce někoho i předjeli. Dostatek sil si nechaly do závěrečného běhu, kde brali jednoho soupeře za druhým. Největším překvapením bylo třetí místo se ztrátou pouhých 20s na první. Na malém okruhu v kategorii psovod žena obsadili všechny stupně vítězů russelíci  a  patnáctiměsíční Argo byl samozřejmě nejmenší :)