Jesenický Surovec

Tradičně a letos už po deváté zakončuji sezonu na Jesenickém festiválku. Poslední roky se trať nezměnila a dokonce podruhé v řadě se jede ve stejném směru. Na Surovci bylo vždy pravidlem, že se po roce střídal směr jízdy. Po deštivých dnech jsem neměl teda ani touhu si trať projíždět. Nakonec nám bylo překvapením, že bahna nebylo moc. Převážně se jezdí na širokých cestách s písčitým povrchem nebo terénní úseky po kamenech a vše je schováno pod vrstvou spadaného listí. 

 

Letos jsme po několika letech vyrazili opět sami. Veškerá příprava probíhala v poklidu a odpočívali jsme po pracovním týdnu, z postele jsme vylezli hodinu před startem. Letos jsem neměl téměř žádné ambice, moje forma se už vytratila a 50km je na mě dlouhý závod. Na startu se mi zdála konkurence slabší nebo spíše lehce neznámá. Po úvodním kolečku následoval první výjezd alejí na sv. Huberta. Ve výjezdu jsem otestoval soupeře, ale hlavně i sebe. Překvapivě zůstala početná skupinka a já jsem toho měl plné zuby. Zařadil jsem se do skupiny a šetřil jsem síly na nejtěžší úseky. Nepříjemným místem na trati jsou po sobě jdoucí dva sjezdy a dva výjezdy. Začíná se pohodovým sjezd, po kterém následuje prudký výjezd, pro většinu výšlap a opět sjezd, ale už o něco těžší a třešničkou na závěr je nejdelší výjezd. V těchto místech nastala pro mě nezvyklá situace, kdy jsem ztrácel ve sjezdech a ve výjezdech jsem vše doháněl. Tento náročný úsek nás postupně rozdělil. Naštěstí jsem zůstal ve skupince na 3-6. místě. Samozřejmě jsem se během druhého okruhu snažil ve výjezdech zbavit soupeřů, ale částečně bez úspěchu. Do posledního sjezdu jsem bohužel najížděl na druhém místě, které mi i zůstalo. Už před lety mi byl sjezd do cíle osudným, kdy jsem jako letos přišel o první místo v kategorii. Letos mi to jen stačilo na celkové 4. místo a 2. v kat. v čase 2:00:30, tedy o 10min rychleji než při loňském vítězství.

 

Na Danielu dopadla podzimní únava s klasickou virozkou, ale na závod se tradičně těšila a nenechala si ho ujít. Před startem si vypila dva Coldrexy, které jí pomohly vyrazit na start. S tratí se opět vypořádala na výbornou. V technických pasážích jí nedělalo problémy, že jako ještě jedna z mála sedlá 26 palcové kola. Bohužel ji třetí místo uniklo o kousíček a musela se spokojit se 4. místem v čase 1:31:37 a 32. místo v celkové pořadí ze 72 závodníků.

Web

Výsledky

Foto

 

Tags: