Klánovický canicross

V neděli 25. 10. jsme se s Danielou zúčastnili canicrossu v Klánovicích. Byl to před závod Klánovického terénního půlmaratonu a desítky, kde na startu stálo asi necelých 800 lidí. Na canicrossu startovalo 18 mužů a 28 žen. Trať měřila 5,1 km a start byl hromadný, nejdříve startovaly ženy a po 5 minutách startovali muži. Bohužel pro nás byly kategorie pouze věkové psovodů a bez rozdílu velikosti a váhy psa. To se šestikilový Argo nemá šanci porovnat i s 8x těžšími psy. Já jsem měl opět vypůjčeného psa Rokyho (border kolie), který pravidelně sbírá úspěchy. Roky se svým páníčkem Michalem Vokrouhlíkem jsou úspěšnou dvojkou nejen v canicrossu. Takže o zábavu jsem měl postaráno.

Zařadili mě do prvního koridoru, kde jsem se postavil mezi borce canicrossu , kteří mají velké tažné psy. Na startu jsem měl problémy si Rokyhu ukočírovat, psi jsou velmi natěšení. Hned po startu všichni vyrazí jako o život.  Po pár desítkách metrů nám začal křížit cestu soupeř, až jsem musel Rokyho přitáhnout. První kilák jsme se drželi ve skupince asi o 2.-5. místo. Vítěz nám zmizel hned po startu, první kilometr běžel za neuvěřitelných 2:27 a pětku běžel za 14:12 v tempu 2:50. Chtěl jsem se pokusit držet aspoň v kontaktu se třetím, ale převaha velkých psů a moje netrénovanost byla znát. Nakonec jsem byl rád, že jsme odolali ataku. Pozvolným navyšováním tempa v mírném taháku a za pomoci Rokyho jsme uhájili 4. místo. Vydal ze sebe všechno a posledních 1,5km měl toho už plné zuby, ale to já jsem měl hned od začátku. Cílem jsme proběhli za 17:56 a na třetí místo jsme ztratili 50s.

Daniela s Argem startovali až z 3. koridoru. Z prvního běželi elitní běžkyně s velkými psy. Argo byl zase nejmenší, ale největší nadšenec. Někteří pejsci netušili co se vlastně děje. Od mého druhého kilometru jsem už předbíhal poslední ženy. Byl jsem překvapen, jak velký psy si cupkají a jejich paničky jim nestačily. V závěru jsem měl motivaci, abych doběhl Arga. Až v poslední zatáčce na cílovou rovinku jsem zahlédl Danielu. Běželi naplno a soupeřila až na cílovou čáru a proto jsem je nemohl o kus doběhnout. Bohužel před cílem neudrželi pracně vydřenou osmou pozici a skončili nakonec na 9. místě v čase 22:34.