Profil

David Janda

Triatlon - Terenní triatlon, Zimní triatlon , MTB .....
12. 2. 1987, 29 let
189 cm, 75 - 81 kg
Praha 13 - Stodůlky
Trenér plavání, kondiční sparing

E-mail: janda.davi@gmail.com, david@lachmanek.cz, david.janda@treninkplus.cz,

Tel.:+420 723940023

Facebook                     

Můj profil na czechrtriseries.cz

 

Kde si můžete se mnou zaplavat a zatrénovat: 

  • AtomBike cycling Team:             2010
  • Author Xterra Team:                  2011 - 2012
  • Bike Gallery Cycling Team:         2013 - 2015
  • Cyklo team Redfrog:                  od roku 2015
  • SK Kola Víšek:                            od roku 2016

Mým prvním velkým sportem byl florbal, který jsem začal hrát v páté třídě (okolo devátého roku). Florbal byl náhražkou mého oblíbeného sportu, hokeje, který jsem aktivně hrával v hokejbalovém provedení. S florbalovým týmem jsme prošli napříč všemi mládežnickými kategoriemi, až jsem se dostal do mužské druhé ligy. Hrál jsem jeden rok na vyšší úrovni, kde už bylo těžké se prosadit. Začal jsem cítit, že to není to pravé a po devíti letech jsem ukončil florbalovou kariéru. Od výkonnostního sportování jsem si dal na chvíli oddych. Pomaličku jsem si začal oblibovat cyklistiku, která mě provází od dětských let. V osmi letech jsem dostal, první pořádný MTB kolo a začali rodinné cyklo dovolené po celých Čechách, které vyplňovali florbalovou mezi sezonu.

Přijetím na Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy. V oboru Tělesné výchovy a sportu jsem se dostal k velkému množství sportu. Nejvíce mě oslovily outdorové sporty, ve kterých jsem s nadšením závodil (Přespolní běh, orientační závody, MTB, survival- extrémní, přírodní víceboje….). Pomalu jsem nacházel oblibu v cyklistice, začal jsem se jí plně věnovat. Trénink jsem spojil s brigádách. Vzniklo mesíkování, rozvážení zásilek na kole. Fyzickou dřinu vystřídal technický obor, cykloservis. Díky škole jsem se naučil slušně plavat. 

První terénní triatlon jsem vyzkoušel v roce 2008. V té době má výkonost v cyklistice začala stoupat a s tím přicházeli i první úspěchy. V roce 2011 mě triatlon pohltil. Dostal jsem se ke kvalitnímu materiálu, navýšil tréninkové dávky a začal jsem být konkurence schopný na republikové úrovní.  Bohužel tímto jsem si přivodil chronické zranění v oblasti kyčle, se kterým stále bojuji.

Přes léto jsou mojí náplní cyklistické závody a triatlony a přes zimu ČP v zimním triatlonu. V součastnosti mě plavání živí. Pracuji jako plavčík, vedu dětské plavecké kurzy a nabízím nejen  individuální plavecké tréninky, ale i cyklistické a běžecké tréninky.

 

Napsali o mě:

 

Shrnutí sezony- prezentace: