Shrnutí Července

Díky končícímu školnímu roku a přibývajícím letním dnům jsem konečně začal navyšovat tréninkové jednotky.  S kolenem už nejsou takové problémy, tak jsem se zaměřil na cyklistiku, jako hlavně dopravní prostředek, plavaní na venkovní padesátce v oddíle Slávia, aspoň jednou týdně zařazuji kolečkové brusle, jako šetrný sport na klouby, na posílení využívám mini kruhový trénink v parku a v neposlední řadě běh.

Léto jsem začal s přáteli na aktivní dovolené v Horním Rakousku v Gosau, kde se jezdí legendární SALZKAMMERGUT TROPHY.  Za příjemných pět dní jsem najezdil 200km v tamních kopcích a v okolí jezera Hallstatter. Nejvyšším zdolaným bodem byla hora Strähnhag  1502m, kam jsme stoupali 11km, a lyžařské středisko Hornspitz 1433m. Všudypřítomná šotolina nás moc nebavila, proto jsme hledali technické sjezdy a pár jsme jich úspěšně našli. Poslední den jsme si projeli nejznámější pasáže závodu nad Bad Goisern, které vedou ve skále.

V půlce července jsem ještě vyrazil na pětidenní cyklovýpravu do Beskyd na Radhošť 1129m. Akci naplánoval spolužák z Pedf Honza Kittler. Trasa byla ideálně zvolená, z vetší části po rovině podél řek Labe, Morava a Bečva. Vyrazili jsme z Čelákovic a projeli Poděbrady, Kolín, Chrudim, Mohelnici, Litovel, Olomouc, Přerov, Valmez, Dolní Bečvu. Po výšlapu na Radhošť jsme se vraceli do Hranic a já solo jízdou pokračoval na vlak do Přerova. Za pět dní jsme najezdili necelých 500km, za zmínku stojí, že za první tři dny to bylo 370km. Čím víc jsme se blížili na východ, tím přibývaly snad v každém městě místní piva, takže ochutnávka byla stejně poctivá jako nálož kilometrů.

22.-24.7. Rakovnické cyklování

Díky červencovému trénování jsem se konečně odhodlal k závodu. Vybral jsem už pro sebe tradiční Rakovnické cyklování, kde jsem zatím sbíral úspěchy. V pátečním odpoledni jsem se po dvou letech vydal na MTBO se svěřencem Honzou. Výtečnou jízdou i přes pár mapových chyb jsme dojeli na pěkném 7. místě v kategorii a 13 celkově. V neděli jsem váhal, jestli vyrazit na závod 30 nebo 50km. Zvolil jsem dobře, 50 km stálo za to. První skupinka mi ujela, tak jsem se zabudoval do druhé. V posledních kopcích jsem udával tempo, aby nás zbylo co nejméně a měl jsem větší jistotu bojovat o poslední místa na bedně. Povedlo se, na podmáčené trati jsem dojel na 5. místě a v kategorii bral za 3.

Foto

WEB

Výsledky

24.7. Berounská desítka

Vloni jsem se s Danielou zúčastnil parádního závodu v našem oblíbeném Berounsku na kopci s rozhlednou Děd (493).  Desetikilometrový okruh s převýšením 280m s třemi kopci je celý po lesních cestách, takže po vydatných deštích bylo bahno až za ušima. Dopoledne se na běží závod na jeden okruh, kde jsem v loni zvítězil za 38min, letos se běželo v opačném směru a doběhl jsem si pro 2. místo za 41min. Daniela si také pohoršila o stupínek, z loňského druhého místa na třetí v  čase 52min.  Po dvou hodinách přečkávání v autě před deštěm jsme vyrazili na cyklistickou část dne, jeli se 3 okruhy. Oproti loňsku jsem z běhu ušetřil více sil a dva okruhy jsem mohl závodit s čerstvými bajkery. Poslední okruh byl už za trest a byl jsem rád, že jsem v cíli za 1:24 na 4. místě a 3. v kategorii. Ženy oproti loňským 20km jeli také 30km. Daniela si pochvalovala novou 29 a vybojovala 4. místo  (v loni 2. místo).  Stejně jako před rokem jsme byli vyhlášení jako celkoví vítězové v kombinaci běh + MTB.

Foto

WEB

Výsledky

6.8. HÁZMBURK X OFFROAD TRIATHLON

Zatím posledním závod byl můj první letošní triatlon. Na Házmburku jsem s triatlonem v roce 2009 začínal, v roce 2010 a 2011 jsem tento závod vyhrál. Bohužel po minulém závodě, kde jsme celý den byli na dešti, mě přepadla rýma a kašel.  Naštěstí za posledních devět měsíců jsem si na tuto virosu zvykl, když jsem jí měl asi 4x. Na závod jsem jel bez ambic a netušil jsem, jak se mi bude dýchat. Od startu jsem se pohyboval na čele, a abych nejel celou dobu hranu, raději jsem zvolňoval. S průběhem jsem spokojen, z vody druhý, na běh první a v cíli 2. místo v čase 1:14:28.  Tratě byly po dešti opět podmáčené, ale mě tyhle podmínky zřejmě sedí…