Trénink na Šumavě a KPŽ Zadov

Přelom prázdnin od středy do neděle jsme s Lubošem Truhlářem trénovali na Šumavě. Tématem byla příprava na SP Xterra Czech v Prachaticích, kde zvažuji účast. Do tréninkového plánu se nám hodil i závod KPŽ na Zadově, který byl 8km od naší chaty. Chata je v lese u vesnice Stachy. Kolem teče horský potůček, do kterého jsme se po tréninku chodili zchladit.

První den jsme vyjeli do Křišťanovic nad Prachatice, kde se plave při xteře. Dali jsme si poctivé 2,5-3km v rybníku a rychlým přechodem jsme vyrazili na trať bajkové části. Náročných 30km jsme ujeli za necelé 2h, při návratu přes Libínské sedlo jsme i zmokli. Druhý den jsme začali brzo ráno 14 km těžkým a rychlým během přes Javorník a okolní kopečky. V poledne jsme vyrazili na trať KPŽ, to se k nám už přidal závodník a Lubošův servisman Radim. Trať už byla částečně značená, ale nejvíce jsme bloudili v nejvzdálenějším bodě v okolí Vimperku. Ani závěr jsme správně netrefili, takže jsme měli aspoň nějaké překvápko na závod. Den před závodem byl volnější. Jen lehce protočit nohy, ale to v kopcích na Šumavě jde těžce. Při vyzvednutí Daniely ve Vimperku jsme si ještě zaplavali 2km na koupališti, kde má voda na místní poměry solidních 20 stupňů :)

Na závod jsme vyrazili 8km na kolech v rámci rozjetí. Hlavní závod na 54km startoval dole na Zadově a kratší varianta 29km startoval po hodině na Churáňově za sporthotelem Olympia. Výjezd se mi povedl a zabudoval jsem se do silné skupiny okolo 20. místa, cítil jsem se dobře a držel jsem se v popředí. Bohužel se mi po 7km v prvním sjezdu z lesa na louku trhnul plášť a bylo po nadějích. Po dlouhém čekání a opravách jsem počkal na závodníky s krátké trasy, kde jsem dělal doprovod Daniele až pod poslední a nejtěžší výjezd, který jsem si vyjel v tempu, abych stihl Luboše a plánovaný přechod na běh. Dali jsme si 3km v rychlém tempu a těžkém terénu a 2km jsme vyklusali. Čekali jsme s Danielou na vyhlášení jejího 3.místa v kategorii 23-39let. Závod proletěla pod 1:20 a dost dlouho bojovala o druhé místo.

Závěrečný den jsme se opět přesunuli do Křišťanovic a zopakovali první tréninkový den. Plavaní jsme lehce zkrátili a zjednodušili, ale cyklo část byla o něco těžší. Chvílemi jsme jeli ve větším tempu. Občas nás zpomalily následky deště, který jsem před začátkem tréninku trávili  v cukrárně na náměstí v Prachaticích.

Suma sumárum za pět dní 3x plavání asi 7km, 5x bike přes 200km a 2x běh necelých 20km. Luboš byl pro mě skvělý sparing a inspiroval mě hlavně ve výživě :D