Triatlon v Kytlici

Po dlouhém váhání vynecháváme už druhým rokem SP Xterra Prachatice. Týden před závodem jsem se sice připravoval na Šumavě na tratích závodu, ale nestihl jsem si poté pořádně odpočinout. Nakonec bylo více důvodů proč se neúčastnit. Chtěl jsem využít  formy než vyrazíme na dovču. Tento víkend se nekonal žádný velký bajkový závody. Vyrazili jsme na Mini triatlon v Kytlici v Lužických horách, kde jsme strávili i celý víkend s našimi přáteli. Zázemí jsme měli u Terky v Novém Boru.

Pro místní to byla velká sportovní akce. Já jsem si to chtěl užít a být rád, že se nemusím ve vedru trápit dlouhé hodiny na jiném závodě. Pro Danielu to byla také šance zabojovat o umístěni na bedně. Vzdálenosti jsou krátké, ale záludné. Plavalo se 500m ve třech okruzích ve studeném rybníčku. Na kole se jelo rychlých 16,5km na lesních asfaltových cestách a šotolině. Běh byl na nepoměr dlouhých 7km také na lesních asfaltových cestách a šotolině. Na startu stálo 84 jednotlivců a 34 štafet, start je rozdělen na 2 starty - muži a po 20 minutách startují ženy a štafety.

Začátek byl rychlý, abychom se vešli u první bójky, ale poté jsem už plaval volněji svým tempem. Z vody jsem vylézal jako první, i po dlouhém přeběhu a práci v depu vyrážím na kolo s hezkým náskokem. Začátek je spíše do kopce a závěr z kopce. Dlouho jsem váhal, jestli mám čekat na soupeře a využít výhod ve skupině, takže jsem se nikam výrazně nehnal. Nakonec jsem si to objel celé sám. V závěru jsem dojel na křižovatku, kde nebyla ani šipka ani pořadatel, tak jsem čekal až se někdo objeví. Tímto se soupeři dostali ke mně na kontakt a bohužel byl mezi nimi i dobrý běžec z orientačních závodů. První kilometry jsem běžel svižně a snažil se odvrátil atak. V druhém výběhu jsem povolil a byl jsem doběhnut, ale chytil jsem se a držel tempo. V následném seběhu, který byl terénní vložkou jsem ještě nastoupil. Bohužel síly a morálka se dál trápit mě zastavili a poslední kilák jsem doklusal a tím pádem jsem se i propadl na 2. místo v čase 1:14:53.

Daniela měla těžší začátek, kde se musela vypořádat v tlačenici dobrých i méně zdatných plavců ze štafet. Postupně se propracovávala vpřed. Po kole dorazila do depa s dalšími dvěma soupeřkami v boji o druhé místo. Scénář měla totožný s tím mým. Ještě v prudkém seběhu měla lehce navrch, ale závěrečný kilák byl nad její síly. Proto si doběhla pro hezké 3. místo v čase 1:40:12.

Já jsem si ještě v sobotu v podvečer vychutnal sjezd z Klíče po místním trailu a v neděli vyjížďku v Lužických horách. Bohužel Danielu skolil úpal, ze kterého se dostávala ještě v neděli.