Výsledkové žně

Poslední víkend v září byl prodloužený o pondělní svátek sv. Václava. Měl jsem v plánu za tři dny čtyři závody, ale skončilo to v poměru jeden den jeden závod a čtyři stupně vítězů. Letošní rok byl na závody nejslabší, tak jsem to doháněl na konci sezony.

V sobotu jsme měli v plánu vyrazit na KPŽ do Oder, ale kvůli špatnému počasí na Moravě nás to zatáhlo na druhý konec republiky do Litoměřic. Konal se tu první ročník MTB Tour České středohoří. Pořadatelé, za kterými stojí i seriál Král středohoří, připravili trasy 75km nebo 45km. Já jsem si vybral samozřejmě tu kratší variantu. Trasa vedla severně nad Litoměřicemi okolo velkých kopců Radobýl, Plešivec a Varhošť. Startovalo se nezvykle brzy v 9:00 z Mírového náměstí. Start byl nakonec společný, první stála skupina dlouhotraťařů. Díky tomu jsem viděl, kdo jede jakou trasu. Hned za náměstím jsem se propracoval na čelo. Na úvod byla nekonečná rovina po cyklostezce podél Labe. V prvním kopci pod Radobýl jsem vyrazil s prvními, Šilarem, Zahálkou a Gondou. Bohužel v tempu jsem nevydržel a zacouval jsem do druhé skupiny v domnění, že první trojice jede dlouhou a v druhé skupině jsme dva z krátké. Pro jsem byl aktivní, dost jsem tahal a nastupoval, až se skupina rozpadla. Při rozdělení tras jsem byl zaskočen, kdo jede jakou trasu, prostě vše bylo nakonec jinak. Bohužel jsem jel o 2.-3. místo. O konečném druhém místě jsem rozhodl v posledním výjezdu. 1:50:20.

Vyhlášení jsem čekal o hodně dříve než ve čtyři. Měl jsem totiž ještě v plánu mini XC v Doksech u Mácháče, kam jsme se přesouvali na nedělní maraton MTB Doxy.

MTB Doxy startovaly v neděli v 12:00. Daniela se postavila na start jednoho okruhu a hlavní závod se jel na dva okruhy. Místní borovicový lesy jsou s minimálním převýšením a pískovcovým podkladem. Dlouhé roviny jsou pro sólo jezdce nekonečné. V nájezdu do terénu okolo Královského kamene (315) jsem se chytil dvou hlavních favoritů místního borce Matouška a opět Šilara. Jeli se neskutečný bomby, měl jsem problémy uviset. Věděl jsem, že za námi to bude už nuda a musím se tedy kousnout. Matoušek odpadl vinou technického problému. Abychom si vytvořili dostatečný náskok a měl jsem jasný druhé místo, musel jsem začít makat na špici. Překvapením mi byla délka závodu, měl jsem zafixováno něco kolem 42km, asi jsem se koukal na jiné propozice, tento víkend bylo na výběr z mnoha závodů. Po zabloudění kvůli přeznačení trasy jsme projížděli do druhého okruhu až na druhém místě s neuvěřitelnými 32km. Jakub to zabalil, předal mi bidon a já se vydal potrápit do druhého okruhu. Během pár kilometrů jsem dojel ještě více zničeného Matouška. To mě nakoplo a jel jsem vstříc vítězství.  Síly ubývaly rychleji, než přibývaly kilometry. Posledních 15km bylo nekonečných. Nikdo mě nepředjel a mohl jsem se radovat z vítězství s 62km místo asi 58-60km za 2:20.

Daniela úspěšně přespurtovala jedinou svojí soupeřku. Soupeřka se po chvíli vydala do druhého okruhu, když zjistila, že bude vyhlášená jako jediná žena v hlavním závodě. Daniela měla smůlu, protože na krátké trase se vyhlašovalo jen celkové pořadí, kde se asi nakonec započítávali i ti z dlouhé trasy co vzdali. Daniela dojela na 5. místě za 1:34.

V pondělí jsme se postavili na start první ročník canicrossového závodu v Klánovicích. Daniela s Argem závodila v šampionátu plemene Jack a Parson Russell Teriér. Já jsem se postavil s vypůjčeným Rastym (Border kolie) na závod Cubepack Hon na Václava. Vybíhalo se v 20s intervalech na rovinatém okruhu 4,5km. S Rastym jsme startovali v kategorii muži (psovod) nad 14,9kg (pes). S Rastym jsme se viděli poprvé a dopadlo to nad očekávání. Začátek jsme měli rychlý, když jsme měli motivaci předbíhat soupeře. Pak už jsme nikoho neviděli a zpomalili jsme. Sice na posledních kilometrech se naše role vyměnily, ale i tak jsme vybojovali 3. místo za 15:09.

Daniela s Argem startovali také z kraje skupiny. Argovi se po předběhnutí soupeřů už nechtělo táhnout a výkon nebyl 100%. I tak v šampionátu vybojovali za 19:04 2. místo a 4. místo do 14,9kg, kde jim chybělo 13s na první a respektive i na třetí.