Závody v Lužických horách

V Lužických horách a okolí je během srpna a září velký výběr závodů, dokonce každý víkend je v termínovce i terénní triatlon. Triatlony jsou pořádané hlavně pro širokou veřejnost a místní sporťáky. Tratě jsou krátké, 500 metrů plavání, na horském kole přibližně 20 kilometrů a běh od 5 kilometrů. Krátké vzdálenosti a převážně lehčí terén na cyklistických tratích přiláká na start více závodníků, někdy i přes 100 startujících. Závody jsem si vybral záměrně, protože Daniela byla se psy na týdenním Agility soustředění v Cvikově.

Kytlický minitriatlon

Sobota 13.8., Kytlice, 500-22-7, přes noc deštivo na závod už slunečno.
Plave se v malém lesním jezírku ve třech okruzích, specialitou je nízká teplota, letos pouze 15 stupňů. Oproti loňsku se sešla silná konkurence a bylo jasné, že letos z vody nepolezu první. Začátek plavání nebyl ideální, ale nakonec jsem se prokousal a z depa vyrážel na 3. místě. Brzy jsem vytvořil dvojici s Ondrou Petrem, před námi jeli ve dvojici Švorc a Francke a za námi byla dvojice Kolařík a Berka. Před závěrečný během byly rozestupy mezi dvojicemi přesně o čas strávený v depu. Bohužel mi cyklistická část vzala dost sil. Na konečné 5. místo jsem propadl přibližně ve stejném místě, kde jsem vloni přišel o 1. místo a dokonce jsem byl opět přeběhnutý Kolaříkem. Znovu se ukázalo, že absence běžeckého tréninku mi pokazí závěr závodu.

Web

Výsledky

Video

Foto

Bike Babí Léto

Sobota 20.8., Hrádek nad Nisou – koupaliště Krystína, 30km, slunečno
Závodní výbavu jsem přes týden nechal v Cvikově a nemohl jsem udělat po blátivém Kytlickém triatlonu servis na kole, zatuhly mi ložiska. Dlouho jsem váhal, jakou trať si vyberu, nakonec to vyšlo na letošní novinku 30 km s převýšením 600m, abych pošetřil sebe i materiál na nedělní triatlon. Na výběr byly ještě vzdálenosti 50km s 1400m a 80km s 2500m. Hned po startu se mi začaly ozývat šílené zvuky ze středového složení. V posledním kopci se ozvalo poslední rupnutí a bylo po nadějích. Mohl jsem jet jen na prostředku kazety, aby mi nepadal při křížení řetěz z převodníku. Závěr byl dlouhý a šlapavý sjezd, který je na trati asi ten nejhezčí. To, že jsem si ho neužil, mě víc mrzí než, to že jsem se kvůli technické závadě propadl ze slibného druhého na čtvrté místo. V kategorii to naštěstí vyšlo na 2. místo v čase 1:05:25.

Web

Výsledky

Samuel XC triatlon

Neděle 21.8., Radvanec, 500-20-5, od večera déšť, slunko vylezlo až na vyhlášení
Po večerní grilovačce u Pavla Jindry s xterákama, kteří oslavovali úspěchy na ME v Žitavě, a rannímu dešti se mi na start nechtělo. Letošní léto se mi zdá poněkud zvláštní, šestý závod s horským kolem a po páté za mokra. Na staru se sešla malá skupinka odvážlivců opět s hlavním a jediným soupeřem Kolaříkem. Plavalo se jen jedním směrem napříč Radvaneckým rybníkem, asi nejlepší plavaní u Nového Boru. Z vody vylézám těsně druhý s nějakým náskokem. Na přeběh ke kolům, který je delší více než kilometr jdu do čela. Tato vsuvka je zvláštností tohoto závodu a bohužel i výhodou mého dnešního soupeře Kolaříka, bývalého orientačního běžce. Pořadatel na rychlo změnil trať kola a ubral pasáž, kde i za sucha je bahno. Tím jsem přišel o výhodu a získání nějakého náskoku na běh. Cyklistická část byla tedy rychlá a až do depa jsem si udržoval minutový náskok. Nechtěl jsem se vzdát a vyběhl jsem v co největším pro mě možným tempem. Nestačilo to, v nejtěžším místě, asi za polovinou jsem měl soupeře za zády, ještě jsem to zkusil v seběhu. Pro 2. místo v čase 1:26:08 jsem si v závěru doklusal místy i naboso, abych si více nesedřel nohy od bot.